Αρχική σελίδα Δραστηριότητες ΕΘΝΙΚΕΣ ΕΠΕΤΕΙΟΙ Εθνική επέτειος 25ης Μαρτίου

Σχ.Έτος 2013-2014

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ 25η ΜΑΡΤΙΟΥ 1821

Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στο πολιτιστικό κέντρο του Δήμου Λαμέων

Την επιμέλεια της γιορτής είχαν η καθηγήτρια φιλολογίας κ.Στράτου Αγγελική

και η καθηγήτρια μαθηματικών κ. Σουλιώτη Σταυρούλα

25mar2014 1

Η μαθητική ορχήστρα και χορωδία του σχολείου μας υπό τη διεύθυνση της καθηγήτριας Μουσικής κ. Μιχαηλίδου Γρηγορίας.

Στην εκδήλωση προβλήθηκαν διαφάνειες, σχετικές με τα ιστορικά γεγονότα, με πλούσιο φωτογραφικό υλικό που επιμελήθηκε η καθηγήτρια κ. Ζαρίκα Αλεξάνδρα.

Σύνθεση μαθητικής ορχήστρας:Αρμόνιο: Κωστή Ελεάνα, Κιθάρα: Καραγκούνη Κων/να, Κρουστά: Καραπετσάκος Δημήτριος.

25mar2014

Το  κοντάκιο του Ακάθιστου Ύμνου  «Τη υπερμάχω στρατηγώ?.»  έψαλε ο καθηγητής θεολογίας κ. Σφήκας Κων/νος

Με απαγγελία Δ. Σολωμού συμμετείχε στην εορτή και η κ.Σουλιώτη Σταυρούλα

25mar2014 3

Τον πανηγυρικό λόγο της εορτής είχε η υποδιευθύντρια του Σχολείου κ. Τσιότρα Μαρία.

25mar2014 4

Με ένα παρατεταμένο χειροκρότημα από το ενθουσιασμένο μαθητικό κοινό έκλεισε την εκδήλωση η μαθητική χορευτική ομάδα του σχολείου υπό την καθοδήγηση του καθηγητή Φυσική Αγωγής κ. Μπολούτσο Δήμο.

25mar2014 6

Στην αποφώνηση της εκδήλωσης η Δ/ντρια κ.Κουτσονίκα Ανδρονίκη ευχαρίστησε τους μαθητές και καθηγητές  που συνέβαλαν στην  πραγματοποίηση της εκδήλωσης.

Την εκδήλωση-αφιέρωμα του σχολείου μας μετέδωσε  τοπικό κανάλι.

Στα γαλανόλευκα ντυμένοι με καμάρι και εθνική περηφάνια, παρέλασαν την 25η Μαρτίου 2014  οι μαθητές και οι μαθήτριες του Γυμνασίου μας.

Υπεύθυνοι του μαθητικού τμήματος παρέλασης ο υποδιευθυντής του σχολείου μας κ. Κουραβάνας Κω/νος  και ο καθηγητής Φυσικής Αγωγής κ. Μπολούτσος Δήμος

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ 25η ΜΑΡΤΙΟΥ 1821 ΚΑΤΑ ΤΟ ΣΧΟΛ.ΕΤΟΣ 2012-2013

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ 25η ΜΑΡΤΙΟΥ 1821  ΚΑΤΑ ΤΟ ΣΧΟΛ.ΕΤΟΣ 2011-2012